Cena 180zł - 60 minut

STUDIO

07 lipca 2023

Tydzień z Ashtangą, 30.07-5.08

Lato to dla wielu z nas okres, w którym mamy więcej czasu – wakacyjna atmosfera wkrada się także do miejsc pracy, wykorzystujemy dni urlopowe, nie musimy wozić dzieci do szkoły. Ta przestrzeń może też służyć praktyce jogi – długie dni, wczesne wschody słońca ułatwiają poranne wstawanie, mniej w nas pośpiechu i więcej luzu.

Jeśli chcesz z tego skorzystać i spróbować zanurzyć się w praktyce głębiej, a jednocześnie zbudować podstawy i nawyk, które będą działać także po powrocie do standardowego rytmu funkcjonowania – zapraszamy na intensywny tydzień poświęcony praktyce ashtanga jogi.

Ashtanga to styl, który opiera się na ustalonej sekwencji asan wykonywanych w niezmiennej kolejności, łączących ruch z oddechem. 

Praktyka powstała w mieście Mysore w południowych Indiach, taki jej kształt, jaki znamy dzisiaj, zawdzięczamy Patthabiemu Joisowi – tradycyjny sposób jej nauczania to zajęcia w stylu mysore, czyli praktyka własna: każda z obecnych na sali osób wykonuje asany we własnym tempie, a obecna na sali osoba prowadząca asystuje, podpowiada i wspiera. W takim podejściu od samego początku możesz rozwijać swoją samodzielność na macie – stopniowo uczysz się sekwencji, tak by być w stanie ją powtórzyć, gdziekolwiek będziesz.

 

Tydzień praktyki zaczniemy od warsztatu wprowadzającego, podczas którego poznasz sekwencję powitania słońca, kilka pozycji stojących i asany zamykające praktykę – tak, byś mogła/mógł następnego dnia wziąć udział w zajęciach w stylu praktyki własnej i wykonać sekwencję asan w swoim własnym tempie. I tak przez cały tydzień, aż do soboty. Na koniec znajdzie się czas na rozmowę, podzielenie się wrażeniami i na zadanie wszystkich pytań, jakie podczas tych kilku dni być może pojawią się w Twojej głowie.

Po tygodniu praktyki będziesz gotowa/gotowy, by kontynuować regularne spotykanie się z samą/samym sobą na macie, zarówno pod okiem nauczycielki/nauczyciela, jak i w zaciszu własnego domu.

 

 

niedziela 30.07 11.30–13.30 – ashtanga joga – warsztat wprowadzający do praktyki

poniedziałek–piątek 31.07–4.08, 7–9 – ashtanga praktyka własna

sobota 5.08, 9–11 – ashtanga praktyka własna – po praktyce wspólna herbata/kawa i przekąska, rozmowa, czas na pytania i odpowiedzi (11–13.30)

 

Koszt:

całość: 300

tylko mysore (6 wejść): 240

tylko warsztat wprowadzający: 80

 

Karnety możesz kupić w zakładce cennik. Jeśli masz obecnie aktywny karnet system nie pozwoli kupić kolejnego w takim przypadku możesz wykonać przelew na numer konta (To Yoga) 31 1240 2294 1111 0011 2566 9077

Koniecznie daj nam znać sms/mail/intagram/facebook, zawiesimy twój karnet na czas wydarzenia i dopiszemy na zajęcia :)

Kontakt

info@toyogastudio.pl

+48 729 199 000