Cena 180zł - 60 minut

STUDIO

23 sierpnia 2023

Joga Kundalini: Warsztat wprowadzający, 03.09

Zapraszamy na warsztat wprowadzający do jogi kundalini 3 września w godzinach 17-19, koszt: 80 zł

Joga kundalini przez setki lat była zarezerwowana dla najwyższych kast w Indiach, a szerszej publiczności przedstawiono ją zaledwie kilkadziesiąt lat temu, choć pojęcie "kundalini" pojawiło się już w Upaniszadach. Obecnie uchodzi za najbardziej mistyczną i uduchowioną z jogowych ścieżek.  W związku z tym narosło wokół niej wiele stereotypów i nieporozumień. Jeśli więc zawsze chciałeś/chciałaś spróbować tej praktyki, ale boisz się, że joga kundalini może być dla ciebie zbyt "ezoteryczna", zajrzyj na warsztat. Odpowiem na nim na wszystkie najpopularniejsze pytania. :) 

Razem rozwiejemy wiele wątpliwości - dowiesz się m.in.:

- Czym różni się joga kundalini od innych ścieżek jogi?
- Czy energia kundalini jest niebezpieczna?
- Czy to prawda, że na zajęcia koniecznie trzeba ubrać się na biało?
- Po co turbany na głowach niektórych praktykujących osób?
- Dlaczego praktykę jogi kundalini warto zacząć pod okiem nauczyciela?
- Jak wygląda typowa praktyka i co stoi za każdym z jej elementów składowych?
- Dlaczego podczas zajęć jogi kundalini zamykamy oczy?

Po części teoretycznej nastąpi też krótka, przykładowa praktyka, zawierająca wszystkie typowe elementy jogi kundalini: mantry, kriyę, pranayamę i medytację końcową wykorzystującą mudry. Nie zabraknie również porządnej relaksacji :-) Całość warsztatu potrwa 2 godziny (z opcją delikatnego przeciągnięcia o kwadrans akademicki, jeśli dyskusja będzie intensywna ;-) )

Krótko mówiąc: uczestnictwo w warsztacie jogi kundalini od podstaw pozwoli ci bardziej świadomie wejść w tę niezwykłą, ale i kontrowersyjną praktykę, zrozumieć ją i wynieść z niej dla siebie jak najwięcej korzyści. Warto - zwłaszcza, że mówi się, że ze wszystkich jogowych praktyk to właśnie joga kundalini działa najszybciej i najbardziej kompleksowo.

Prowadząca: Magdalena Niedźwiecka

W naszym studiu Magda prowadzi łagodną jogę kundalini dla początkujących. Jogę praktykuje od dekady, a kiedy w 2017 r. przypadkiem natknęła się na jogę kundalini, stała się ona jej duchowym domem. Nauczycielka certyfikowana przez Kundalini Research Institute, kurs nauczycielski ukończyła w iSKY The International School of Kundalini Yoga i wciąż się szkoli (m.in. na kursach nauczycielskich poziomu 2). Na co dzień tańczy pomiędzy pozornie niepasującymi do siebie światami - zawodowo jako techwriterka pisze dokumentację do oprogramowania, a popołudniami dzieli się jogą i wiedźmowo-księżycowym podejściem do rzeczywistości. Joga kundalini jest dla niej jogą terapeutyczną, ścieżką doświadczania i świadomości - nie jest natomiast zwykłą aktywnością fizyczną, ponieważ podczas praktyki dzieje się znacznie więcej, a zmiany, które zapoczątkowuje, potrafią wywrócić życie do góry nogami. Podczas zajęć Magda przestrzega zasad uważności i komunikacji bez przemocy, nie wykonuje korekt i nie dotyka uczestników, a jako osoba ze zdiagnozowanym Zespołem Aspergera dba też o redukcję bodźców w trakcie ćwiczeń. Zajęcia prowadzi z uwrażliwieniem na metody Jogi Świadomej Traumy (Trauma Center Trauma Sensitive Yoga, TCTSY).

Jak się zapisać? 

Wejście możesz kupić w zakładce cennik. Jeśli masz obecnie aktywny karnet system nie pozwoli kupić kolejnego w takim przypadku możesz wykonać przelew na numer konta (To Yoga) 31 1240 2294 1111 0011 2566 9077  i daj nam znać sms/mail/intagram/facebook  :)

Kontakt

info@toyogastudio.pl

+48 729 199 000