Cena 180zł - 60 minut

STUDIO

08 września 2023

Butoh od początku 16.09

Zapraszamy na kolejną edycję warsztatu tańca butoh dla każdego :) Sobota 16.09, 11-13.30

O tańcu butoh:

Taniec butoh jest japońską formą tańca współczesnego powstałą na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Stworzyli ją dwaj wybitni tancerze, dwie różne osobowości, Tatsumi Hidjikata i Kazuo Ohno. Butoh było wyrazem sprzeciwu wobec sztuk i Zachodu i wielowiekowych wzorców japońskiej sztuki teatralnej ( no, kabuki, bunraku) . Nazywany tańcem ciemności (ankoku butoh) butoh dotyka światła i cienia, narodzin i śmierci, przemian ciała starego i młodego, męskiego i kobiecego, własnego i uniwersalnego. Istotą butoh jest badanie relacji ciało- umysł, poszukiwanie źródła ruchu i tego co autentyczne w ciele. W tańcu tym chodzi o totalną obecność, gdzie ciało tancerza nie tańczy a jest tańczone i ma zacząć mówić samo za siebie, oczyszczone z tego co społeczne i narzucone. Dla mnie butoh jest w istocie afirmacją życia we wszystkich jego przejawach, włącznie z naszym odejściem jako jego nieodłączną częścią.

Program:

Przygotowanie ciała do ruchu i tańca 
- ćwiczenia ogólne i plastyka ruchu stosowana w pantomimie
- ruch, bezruch i rozluźnienie ciała
- chodzenie - zero walk
- taniec z wizualizacją : drzewo, dziecko, pierwszy krok, magia wody
Improwizacja z wizualizacją w parach i w grupie
Relaksacja na zakończenie spotkania

 

Dla kogo:

Warsztat przeznaczony jest dla osób zainteresowanych zwiększeniem świadomości ciała, odkrywaniem i doświadczaniem relacji ciało - umysł, poszukujących autentycznego ruchu wypływającego z wnętrza a także osób zainteresowanych swoim rozwojem. Butoh to wyjątkowa i bardzo wciągająca podróż.

O mnie:

Grażyna Chmielewska – aktorka –mim, tancerka butoh, performerka, Aktorka Warszawskiego Teatru Pantomimy ( 1982 – 2001) Butoh praktykuje od 2001 roku kiedy to zobaczyłam niezwykły spektakl „ Edge 01” Ko Murobushiego. Za swojego mistrza uważa wyjątkowego tancerza Atsushiego Takenouchi. Sama stworzyłam, kilka spektakli i improwizacji butoh pokazywanych w różnych galeriach i na festiwalach. Przez 4 lata współpracowała z Teatrem Limen Butoh. Aktualnie tańczę i prowadzę zajęcia z elementami, pantomimy i tańca butoh.

 

Warsztat odbędzie się 16 września w godzinach 11.00-13.30 

Całkowity koszt warsztatu to 120 zł. Zaliczka 50 zł. Wpłacenie zaliczki jest jednoznaczne z rezerwacją miejsca. 

Zaliczkę można wpłacić przez stronę - cennik - zaliczka butoh i zapisać się na warsztat

Lub na konto 31 1240 2294 1111 0011 2566 9077 (To Yoga) i wysłać maila z potwierdzeniem :)

Kontakt

info@toyogastudio.pl

+48 729 199 000